Az eladók voltak többségben szerdán a BÉT-en, a BUX a kereskedés elején még a pozitív tartományban járt, később azonban a jelentősen leértékelődő Richter és a folyamatosan lefelé tartó OTP miatt a negatív tartományba csúszott vissza. Az index végül 0,9 százalékos veszteséggel fejezte be a napot, értéke záráskor 23 206 pont volt. A blue chipek mindegyike gyengült, a legnagyobb veszteséget a Richter befektetői voltak kénytelenek elkönyvelni. A nagyobbik gyógyszergyártó a 44 000 forintos reggeli szintről a délelőtt folyamán 1500 forintot esett, záráskor 2,7 százalékos mínuszban, 42 600 forinton cserélt gazdát. Szektortársa ugyanilyen mértékben erősödött, az Egis 26 095 forintos záróára 2,8 százalékos felértékelődésnek felelt meg. Öt és fél milliárd forintos kötési összértékével a legnagyobb forgalmú papír az OTP volt. A bankrészvény a több mint egyszázalékos többletet jelentő 7500 forintos reggeli szintről szinte korrekció nélkül jutott el az 1,4 százalékos leértékelődésnek megfelelő 7300 forintos záróértékig. A Mol – amelynek utolsó állami kézben lévő részvénypakettje értékesítésére valószínűleg még idén sor kerül – 0,3 százalékkal,
21 750 forintra, a Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 1009 forintra gyengült. A közepes kapitalizációjú papírok közül továbbra is őrzi jó formáját az FHB, jegyzése 1,1 százalékkal, 1930 forintra hízott. A sikeresen lezáruló EdF-ajánlat után és a tőzsdei kivezetés előtt álló Démász 2,7 százalékkal,
19 700 forintra erősödött, miközben a TVK 5,8, a Synergon pedig 2,7 százalékkal drágult.
