Kovács Balázs
Optimista hangulatban kezdődött a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén: a Mol és az OTP jókora nyereséggel kezdte meg a napot, a BUX is 200–300 pontos pluszban állt a kereskedés elején. A derűs hangulat azonban nem tartott sokáig, az említett részvények lefelé indultak és átmenetileg a BUX is visszacsúszott a negatív tartományba. A napot végül 0,3 százalékos többlettel, 23 471 ponton fejezte be.
A Mol remek startja teljes mértékben indokolt volt, tekintettel az elemzői várakozásokat messze felülmúló harmadik negyedéves gyorsjelentésére. A 10 milliárd forint értékben gazdát cserélő olajpapír a kereskedés elején 22 250 forinton is járt, az akkori 3 százalékhoz közeli nyereség azonban fokozatosan elolvadt, a nap végén pedig már a pénteki záróár alatt kereskedtek vele. Az utolsó papírok 0,1 százalékos mínuszban, 21 605 forinton cseréltek gazdát. Az OTP is hasonló utat járt be: 7600 forint fölött kezdett, majd a folyamatosan erősödő eladói oldal 7450 forintig is lenyomta. A nap végén 7510 forint állt a monitorokon, ami 0,7 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A Magyar Telekom 1,2 százalékkal, 1007 forintra, a Richter 1,1 százalékkal, 44 400 forintra erősödött, az Egis pedig 3,3 százalékkal, 25 830 forintra értékelődött föl.
A közepes kapitalizációjú részvények piacán a nyertes az FHB volt: a befektetők vagy a társaság gyorsjelentése, vagy a privatizációval kapcsolatos várakozások miatt optimisták. A bankrészvény 3,5 százalékkal, 1738 forintra erősödött.
