A BUX összességében határozott irány nélkül mozgott, a nap végén 0,3 százalékos mínuszban, 23 408 ponton állt. Az utolsó gyorsjelentésekkel ismerkedhettek meg tegnap a piaci szereplők, a várakozásoknak legalábbis megfelelő OTP-számok azonban profitrealizálásra késztették a befektetőket. A több mint 15 milliárd forint értékben gazdát cserélő nagyobbik bankpapír tulajdonosai a nap folyamán inkább az eladói oldalt erősítették. Az első percekben 7500 forint környékén forgó részvény délre az 1,5 százalékos leértékelődést jelentő 7400 forint alá került, majd ismét visszaemelkedett a reggeli szintre. Végül a kereskedés végén felerősödő eladói oldal ismét 7400 forintig nyomta le. Lefelé tartottak a gyógyszergyártók is, a Richter 1,4 százalékkal, 43 800 forintra, az Egis 1,7 százalékkal, 25 395 forintra gyengült. A Mol és a Magyar Telekom közel egy százalékkal erősödött, előbbi 0,9 százalékkal, 21 810 forintra, utóbbi 0,7 százalékkal, 1014 forintra drágult.
A közepes kapitalizációjú részvények közül a privatizációval kapcsolatos várakozások nyomán tíz százalékkal dráguló FHB mellett fölfelé tartott a Graphisoft árfolyama, a részvény 2,1 százalékkal, 2026 forintra értékelődött föl. Nem adott okot az optimizmusra a Fotex és a Synergon gyorsjelentése, előbbi egy, utóbbi 1,8 százalékkal értékelődött le.
