BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrekció a hajrá után

2006. november 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki napot a negatív tartományban töltötte a BÉT irányadó indexe, az árfolyamok a csütörtöki lendületes emelkedést korrigálták. A BUX viszonylag szűk, alig több mint 100 pontos sávban mozgott, a nap végén 0,7 százalékos mínuszban, 23 399 ponton állapodott meg. A forgalom átlagosnak volt mondható, összesen 22 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek jellemzően lefelé mozdultak, egyedüli kivétel a Magyar Telekom volt, amelynek jegyzése 0,5 százalékkal emelkedett és öt forintra megközelítette az 1000 forintos lélektani határt. A vezető részvények közül a legnagyobb veszteséget a közel tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő OTP könyvelhette el, a bankpapír árfolyama kisebb emelkedési kísérleteket leszámítva a negatív tartományban oldalazott. Az utolsó részvények 1,3 százalékkal a csütörtöki záróár alatt, 7560 forinton cseréltek gazdát. A Mol kurzusa először határozottan fölfelé tartott, majd a kereskedés vége előtt két órával lendületesen megindult lefelé, záráskor 0,6 százalékos mínuszban, 21 625 forinton állt. Veszteséggel zártak a gyógyszergyártók is, a Richter 0,7 százalékkal, 43 900 forintra, az Egis 2,4 százalékkal, 25 000 forintra gyengült.
A közepes kapitalizációjú részvények közül látványosan drágult a Graphisoft, melynek jegyzése délben egy felvásárlással kapcsolatos hír nyomán lendületes emelkedésnek indult, és a napot 15 százalékos pluszban, 1955 forinton fejezte be. A Pannonplast jegyzése 1,8 százalékkal emelkedett, az FHB viszont 1,2 százalékkal lett olcsóbb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet