BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét lesiklópályán a gyógyszerszektor

2006. november 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyugat-Európában a CAC és a DAX kismértékben emelkedett, míg az FTSE–100 enyhe mínuszban fejezte be a napot. Jelentős leértékelődést szenvedtek el a gyógyszerpapírok, a befektetők pesszimizmusa továbbra is a demokraták amerikai kongresszusi választáson aratott győzelmével magyarázható, ami szakértők szerint a gyógyszerárak csökkenését vetíti előre. Az esésben élen járt a GlaxoSmithKline és az AstraZeneca. Fölfelé tartottak viszont a technológiai papírok, miután a Siemens kiváló negyedéves eredményt tett közzé.
Nem mutattak jelentős elmozdulást a kereskedés első felében a tengerentúli részvényindexek sem, a Dow 0,3 százalékos mínuszban, 12 140 ponton, a Nasdaq pedig 0,4 százalékos pluszban, 2393 ponton állt. A befektetők döntéseit több makroadat és vállalati eredmény is befolyásolhatta, egyrészt kedvezőbb lett a szeptemberi külkereskedelmi hiány az előre jelzett értéknél, másrészt az importárak is jobban csökkentek a vártnál. Rosszabb lett viszont a fogyasztói bizalom, és az olajár is fölfelé kúszott. Kiváló eredménnyel rukkolt elő a Cisco Systems, ennek köszönhetően hét százalékkal drágult a részvény. Fölfelé tartott a Hewlett-Packard jegyzése is, miután a Goldman Sachs megemelte a részvényre vonatkozó célárát. Jelentősen gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,2830-on állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet