BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtört a lendület Európában

2006. november 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lendületes emelkedést hozó hétfő és kedd után szerdán megpihentek a vezető nyugat-európai részvényindexek, a mutatók kismértékben csökkentek. A legnagyobb elmozdulást produkáló részvények a gyógyszergyártók és a bányatársaságok voltak. Előbbiek jelentős veszteséggel fejezték be a napot, a befektetők ugyanis arra számítanak, hogy a demokraták győzelmével végződő amerikai kongresszusi választás után kedvezőtlenebb gyógyszerpiaci környezet alakulhat ki. Így közel két százalékkal értékelődött le a GlaxoSmithKline és az AstraZeneca.
Eredményes napot zártak viszont az olajipari társaságok, ami az energiahordozó felértékelődésének volt köszönhető, a Total árfolyama például közel egy százalékkal emelkedett. Rosszul szerepeltek az egyéb bányatársaságok, az Anglo-American és a BHP Billiton több mint két százalékkal gyengült.
A tengerentúlon sem folytatódott a korábbi lendületes emelkedés, a vezető indexek lapzártánkkor 0,2-0,3 százalékos mínuszban álltak. Szakértők szerint a választások és a korábbi látványos emelkedés utáni profitrealizálás húzta vissza az indexeket. Az európai szektortársakkal kapcsolatos pesszimizmus a Merck & Co. árfolyamában is tükröződött, a gyógyszergyártó több mint háromszázalékos mínuszban forgott. Fölfelé tartott az olajszektor, az Exxon jegyzése több mint egy százalékkal emelkedett. Erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,2770-en állt este.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet