A tegnapi napot a 23 000 pontos szint közelében töltötte a BÉT irányadó indexe, a délelőtt folyamán a lélektani határ fölé emelkedett, és egy rövid délutáni esést követően napi maximumán, 23 066 ponton zárt. Ez a teljesítmény 0,6 százalékos javulásnak felelt meg. A forgalom átlagosnak volt mondható, összesen valamivel több mint 23 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
Az index javulásához elsősorban a kereskedés végén jelentősen felértékelődő Mol és a kiválóan startoló Richter járult hozzá. Az olajpapír árfolyam-emelkedését egy jövő évi oroszországi akvizícióval kapcsolatban megjelenő hírek is segíthették, a jegyzés 1,7 százalékkal, 20 800 forintra emelkedett. A kereskedés elején lendületesen drágultak a gyógyszergyártók, az elért nyereséget pedig meg tudták őrizni a nap végéig. A Richter 1,9 százalékkal, 43 800 forintig értékelődött föl, az Egis 2,3 százalékkal, 26 600 forintra erősödött. A másik két blue chip árfolyama nem változott jelentősen, a Magyar Telekom 960 forinton stagnált, az OTP 0,6 százalékkal lett olcsóbb, ami 7560 forintos záróárat jelentett.
Jókora elmozdulásokat produkáltak a közepes kapitalizációjú részvények, a Fotex például 2,5 százalékkal, 614 forintra esett. A Danubius 6100 forintos záróára közel háromszázalékos leértékelődést jelentett, a Graphisoft pedig 1771 forinton fejezte be a napot, ami 2,2 százalékkal alacsonyabb a keddinél. A nap nyertese a kilenc százalékkal, 71 forintra dráguló econet volt.
