A változatlan szintről induló BUX a pénteki délelőttön száz pontot emelkedett, majd ugyanennyit esett, délután pedig – elsősorban a magukhoz térő gyógyszergyártóknak köszönhetően – ismét fölfelé indult. Nap végén 0,6 százalékos pluszban, 22 123 ponton állt a mutató.
A vezető részvények jókora napon belüli elmozdulást produkáltak; a gyógyszergyártók árfolyama a délelőtt folyamán meredeken esett, majd délután ugyanilyen lendülettel fölfelé tartott. A reggel még 42 000 forint fölé is benéző Richtert délben 41 000 forint alatt is meg lehetett venni, a kereskedés végén pedig 0,5 százalékos mínuszban, 41 500-on állt a jegyzés. Még nagyobb elmozdulások jellemezték a négymilliárd forint értéken gazdát cserélő Egist, a csütörtöki árfolyam közvetlen közelében nyitó és záró részvények napközben közel négyszázalékos mínuszban is megfordultak. A gyógyszergyártó kurzusa 25 145 forinton állt a kereskedés végén. Eredményes napot tudhatnak maguk mögött a Mol és az OTP tulajdonosai, előbbi papír 1,8 százalékkal, 20 100 forintra, utóbbi 1,3 százalékkal, 7165 forintra drágult. A Magyar Telekom 1,6 százalékkal értékelődött le, a hetet 935 forinton búcsúztatta a távközlési papír.
Nem szűkölködtek a jelentős elmozdulásokban a közepes kapitalizációjú részvények sem, az IEB például közel nyolc százalékkal, 4230 forintra drágult, miközben a Graphisoft 3,7, az FHB 3,5 százalékkal lett értékesebb. A BorsodChem 2900 forintos záróára egyszázalékos veszteséget jelentett, az Émász pedig 0,8 százalékkal értékelődött le.
