BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mozgalmasra sikerült a délután

2006. november 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap egészen fél háromig úgy tűnt, hogy csupán kisebb elmozdulások fogják jellemezni a BÉT részvénypiacát. Nem így történt: egy kedvezőtlen amerikai makroadat ugyanis rendkívül pesszimistává tette a befektetőket, a BUX az addig fölfelé tartó nyugat-európai részvényindexekkel együtt határozottan elindult lefelé. A délelőtt folyamán még pozitív tartományban lévő mutató 1,8 százalékos mínuszban, 21 988 ponton fejezte be a kereskedést. A forgalom nem volt magas, alig 22 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek a 950 forinton stagnáló Magyar Telekom kivételével veszítettek értékükből, a legtöbbet a hamarosan újabb oroszországi kutatásba kezdő Mol esett. A jegyzés kora délutánig stabilan a pozitív tartományban, 20 500 forint környékén járt, majd egészen a 2,7 százalékos leértékelődést jelentő 19 750 forintos záróértékig zuhant. Az olajrészvény nyolc és fél milliárd forintos kötési összértékkel a legnagyobb forgalmú papír volt. Gyengülés tekintetében nem sokkal maradt le a Richter sem: a folyamatosan lefelé tartó árfolyam 2,6 százalékos mínuszban, 41 700 forinton végzett. A 7 százalékkal zuhanó Phylaxia mögött a második legrosszabbul szereplő részvény az Egis volt: a kisebbik gyógyszergyártó értékének 5,8 százalékát elvesztette és 25 160 forinton zárt. Az OTP 1,5 százalékos veszteséggel, 7071 forinton fejezte be a napot.
A közepes kapitalizációjú részvények piacán is szép számmal voltak jelentős elmozdulások: a Synergon közel 3, az IEB több mint 5 százalékkal lett olcsóbb. Dacolt a borús hangulattal a BIF és az FHB: előbbi 8,8, utóbbi 1,9 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet