BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT-tőzsdenap

Csendes volt a parkett

2006. november 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerdai szünnap előtt nem történtek jelentős változások a BÉT-en. A negatív tartományból induló BUX előbb fölfelé, majd lefelé indult meg nagy lendülettel, végül azonban jelentősebb elmozdulás nélkül fejezte be a napot. A mutató prompt értéke 0,2 százalékkal, 22 391 pontra csökkent, a decemberi BUX-határidő elszámolóára 0,1 százalékkal emelkedett, az utolsó kontraktusok 22 450 ponton cseréltek gazdát. A blue chipek jegyzése nem változott jelentősen, a legnagyobb elmozdulás a Molt jellemezte. Az olajrészvény a napot a negatív tartományban töltötte, árfolyama egy viszonylag szűk sávban mozgott. Az utolsó részvények 1,2 százalékkal a hétfői záróár alatt,
20 300 forinton keltek el. A reggel még változatlan szinten forgó OTP a kereskedés elején lendületesen megindult fölfelé, erősödését azonban a 7200 forintos szint többször is megakasztotta. A részvény végül 0,7 százalékos pluszban, 7175 forinton fejezte be a napot. A Richter 42 800 forintos záróára félszázalékos gyengülést, a Magyar Telekom 950 forintos árfolyama pedig stagnálást jelentett.
Ismét jelentős forgalmat generált az econet, a 130 millió forint értékben gazdát cserélő részvényt a befektetők hétfőn még 80 forinton is vásárolták, kedden záráskor azonban már csak 66 forintot ért. A papír közel tízszázalékos leértékelődésével a nap vesztese lett. Jól jártak viszont a Fotex és a Danubius tulajdonosai, előbbi 1,9, utóbbi 1,6 százalékkal értékelődött föl. Több mint egy százalékkal, 975 forintra drágult a Rába.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet