Jelentős mínuszból indultak a nyugat-európai részvényindexek tegnap, ahonnan a DAX egészen a pénteki záróértékig emelkedett, a CAC-nak és az FTSE–100-nak is sikerült fél százalékra csökkentenie veszteségeit. A pesszimizmushoz az ABN Amro csökkenő nyereségről szóló gyorsjelentésével járult hozzá, de rosszul szerepeltek a nyersanyagkapcsolt társaságok is, ami a csökkenő olaj- és alapanyagáraknak volt betudható. A British Petrol és a BHP Billiton két százalékkal gyengült.
A nyitást követően rövid ideig estek, majd visszakapaszkodtak a pozitív tartományba a tengerentúli részvényindexek. Lapzártánkkor a Dow stagnált, a Nasdaq pedig 0,3 százalékos pluszban állt. A reggeli kisebb pesszimizmust a kamatemelési félelmek is táplálták. Közel három százalékos veszteséggel forgott a Wal-Mart, miután a társaság eladásai várhatóan csupán 0,5 százalékkal növekedtek októberben – ez az utóbbi hat év leglassúbb üteme lenne. A vártnál jobb eredmény ellenére több mint három százalékkal gyengült a Verizon Communications, amit a szakértők a befektetők profitbiztosításával magyaráztak. Ugyanilyen mértékű drágulást könyvelhettek el a Yahoo tulajdonosai, ami a Merrill Lynch vételi ajánlásának volt köszönhető.
Kismértékben erősödött a dollár az euróhoz képest, a jegyzés 1,2710-en állt lapzártánkkor.
