BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot esett az OTP

2006. október 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A borús nemzetközi hangulat a BÉT részvénypiacán is érezhető volt tegnap, az árfolyamok jellemzően lefelé tartottak. A BUX a napot a negatív tartományban töltötte, a délelőtt folyamán 22 600 pontról indulva folyamatosan lefelé tartott, a kereskedés második felében pedig 22 400 pont környékén oldalazott. A nap végén 1,3 százalékos mínuszban, 22 435-ön állt a mutató.
A blue chipek mindegyike gyengült, a legrosszabbul az OTP szerepelt. Az utóbbi három hónapban 20 százalékkal felértékelődő bankpapír délelőtt meredeken esett, támaszt csak a pénteki záróár alatt 200 forinttal, 7100 forinton talált. Ezt követően további jelentős eladók már nem érkeztek a parkettre, így az árfolyam stabilizálódott. Az utolsó részvények 2,3 százalékos mínuszban, 7128 forinton cseréltek gazdát. Megközelítőleg feleekkora eséssel megúszták a napot a Magyar Telekom befektetői, 1,1 százalékkal olcsóbbá váló részvényük a kereskedés végén 950 forintot ért. A vezető részvények közül a legkisebb veszteséggel a Mol úszta meg, jegyzése 0,7 százalékkal, 20 545 forintra csökkent. Ellenkező irányba mozdultak a gyógyszergyártók, a Richter 1,7 százalékkal, 43 000 forintra gyengült, az Egis pedig 0,2 százalékkal drágult, és 26 850 forinton végzett.
A nap nyertese a közel 300 millió forint értékben gazdát cserélő Econet volt, a részvény árfolyama a kereskedés első felében a közel 20 százalékos drágulást jelentő 80 forintra tapadt. Később lejjebb ereszkedett a jegyzés, de a 73 forintos záróár még így is kilencszázalékos drágulást jelentett. Nagyobb elmozdulás jellemezte még az FHB-t és a Fotexet, előbbi 1,5 százalékkal fölfelé, utóbbi 1,2 százalékkal lefelé mozdult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet