BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a végén a Telekom

2006. október 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Optimista hangulatban indult a kereskedés tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, igaz, a nap végén már csak hajszálnyira volt a nyitóértéktől, 22 788 ponton állapodott meg. A blue chipek közül a legjobban a Magyar Telekom szerepelt, a kereskedés nagy részében 950 forint környékén oldalazó részvény árfolyama kevéssel zárás előtt hirtelen megugrott. Az árfolyam pár perc alatt 970 forintra emelkedett, majd kissé visszacsúszva kétszázalékos pluszban, 963 forinton fejezte be a napot. Hasonlóan elégedettek lehetnek a tegnappal a több mint 15 milliárd forintos forgalmat generáló OTP tulajdonosai. Részvényük – amely néhány nappal ezelőtt még 7000 forint alatt is járt – az optimista nyitást követően tovább erősödött, záráskor a szerdai árfolyamnál 1,8 százalékkal drágábban, 7314 forinton cserélt gazdát. A másik két vezető papír ha csak kismértékben is, de gyengült. A reggel még
21 000 forint fölött forgó Mol jegyzése a nap folyamán lefelé tartott, az utolsó kötésekben 20 700 forintot kellett fizetni, ami 0,5 százalékos gyengülést jelentett. Kismértékben mérséklődtek a gyógyszergyártók árfolyamai, a Richter 0,3 százalékkal, 43 850 forintra, az Egis pedig 0,2 százalékkal, 26 800 forintra csökkent. A nap nyertese a Graphisoft volt, az utolsó kötésben 1696 forinton gazdát cserélő papír 4,4 százalékkal értékelődött föl. Az FHB 3,5, a Graphisoft Park 3,2 százalékkal drágult, miközben az Émász 1,1 százalékkal gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet