Nyugodt emelkedés jellemezte tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatóját, a BUX egy rövid reggeli esést leszámítva fölfelé araszolt délelőtt, a kereskedés második felében pedig megőrizte többletét. Az index értéke 1,1 százalékkal emelkedett, nap végén 22 634 ponton állt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára ennél nagyobb mértékben, 1,4 százalékkal javult, és 22 724 ponton állapodott meg. Az összforgalom húszmilliárd forint volt.
Az index erősödése elsősorban a Molnak volt köszönhető, de drágult az OTP és a Magyar Telekom is. Az olajpapír árfolyama a délelőtt folyamán stabilan emelkedett, majd a kereskedés második felében kismértékű korrekció következett. Az utolsó részvények 20 795 forinton cseréltek gazdát, ami 2,6 százalékos felértékelődést jelentett. Az indexhez hasonló utat járt be az OTP, a lassan, de biztosan erősödő, majd oldalazó részvény 0,8 százalékos pluszban, 7185 forinton fejezte be a kereskedést. A Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 944 forintra drágult. A legnagyobb, több mint hatmilliárd forintos forgalmat generáló Richter stagnált, jegyzése a keddi 44 000 forintos szinten állapodott meg.
Jellemzően fölfelé mozdultak a közepes kapitalizációjú részvények, az Egis 1,1, a Fotex 0,7, az Elmű pedig 2,4 százalékkal értékelődött föl. Több mint kétszázalékos drágulással a nap egyik nyertese lett az FHB, a bankpapír 1500 forinton fejezte be a kereskedést.
