BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé mozdultak a technológiai cégek

2006. október 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem mutattak jelentős elmozdulást a tegnapi napon a nyugat-európai tőzsdemutatók, a DAX stagnált, a CAC kismértékben gyengült, az FTSE–100 pedig 0,3 százalékos többletet gyűjtött össze. Gyengén szerepeltek a bányatársaságok, lefelé tartott a BHP Billiton és az Anglo American jegyzése. A szektorral kapcsolatos negatív befektetői hangulat a mérséklődő fémárak mellett a BHP Billiton csökkenő réztermelésének volt betudható. Eladók uralták a technológiai szektort is, ami szakértők szerint a Texas Instruments csökkenő árbevétel-előrejelzésének volt betudható. A szektorral kapcsolatos negatív hangulat eredményeként a STMicroelectronics közel három százalékkal értékelődött le.
A kereskedés elején stagnáltak a tengerentúli részvényindexek, lapzártánkra azonban felerősödött az eladói oldal, és a Nasdaq közel egyszázalékos mínuszban állt. A Texas Instruments a föntebb említett negatív hírek nyomán több mint három százalékkal gyengült. Erősödött viszont a DuPont, miután a társaság harmadik negyedéves eredménye felülmúlta az elemzők várakozásait. Több mint két százalékkal értékelődött le a Pfizer, ami a UBS leminősítésének volt betudható.
Kismértékben gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,2570-ig emelkedett lapzártánkig.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet