BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol volt a kakukktojás

2006. október 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pesszimista hangulatban indult tegnap a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, a nap végén mégis 22 393 ponton állapodott meg, ami 0,3 százalékos erősödést jelent.
A blue chipek jellemzően drágultak, a kivétel a Mol volt. Az olajpapír a napot a negatív tartományban töltötte, az árfolyam a reggeli jelentős zuhanást követően nem tudott érdemben emelkedni. A Morgan Stanley által leminősített olajpapír 2,1 százalékkal lett olcsóbb, és 20 270 forinton fejezte be a napot. Jelentősen drágultak a gyógyszergyártók, a Richter és az Egis is két százaléknál nagyobb felértékelődést produkált, előbbi
44 000, utóbbi 26 570 forinton állapodott meg. Több mint 1,2 százalékos nyereséggel, 7125 forinton fejezte be a kereskedést az OTP, a bankpapírokat reggel még 7000 forint alatt is meg lehetett vásárolni. A negatív tartományból startoló Magyar Telekom az első percekben gyorsan emelkedett, az utolsó papírok 0,6 százalékos pluszban, 940 forinton cseréltek gazdát.
A nap nyertese az Émász lett, az áramszolgáltató árfolyama 3,2 százalékkal emelkedett és 18 575 forinton zárt. Jelentősebb elmozdulást produkált még a Graphisoft és a TVK, előbbi 2,2 százalékkal drágult, utóbbi ugyanilyen mértékben gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet