Elsősorban az OTP hanyatlása nyomán a negatív tartományban töltötte a tegnapi napot a BUX. Az index határozott irány nélkül, viszonylag szűk sávban oldalazott, a kereskedés végén 0,3 százalékos mínuszban, 22 455 ponton állapodott meg. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 0,1 százalékkal, 22 620 pontra emelkedett. A blue chipek vegyesen szerepeltek, a piaci szereplők figyelmét leginkább a domináns hazai bank óriástranzakciója kötötte le. A meredek zuhanással induló részvénnyel kapcsolatban már reggel lehetett sejteni, hogy valami nagy dolog készülődik, az átváltható kötvények kibocsátásának tényét azonban csak később vehették készpénznek a piaci szereplők. Az OTP a nap végére javított, a közel háromszázalékos kezdeti mínusz után végül 1,9 százalékkal a szerdai záróár alatt, 7125 forinton állapodott meg. A forgalom az átkötést leszámítva is kiemelkedően magas volt. A vezető részvények közül a Mol és a Magyar Telekom tudott erősödni, előbbi 1,2 százalékkal, 20 950 forintra, utóbbi 0,4 százalékkal, 930 forintra drágult. Lefelé tartott viszont a Richter, a közel ötmilliárd forintos forgalmat generáló gyógyszergyártó 0,6 százalékot veszített értékéből, és 43 000 forinton zárta a napot.
Közel öt százalékkal, 1600 forintra drágult a Graphisoft, miközben az Egis 1,2 százalékot veszített értékéből.
