Jól indult a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén: az index a reggeli iránykeresés után fölfelé tartott, 300 pont emelkedést követően a 22 500-as szintnél azonban elfogyott a lendület. Ekkor felerősödött az eladói nyomás, és visszatért a negatív tartományba, 22 200 pont alá, ahol aztán újabb fordulat következett. Az amerikai és nyugat-európai börzék hirtelen feltámadó optimizmusa zárásra 22 527 pontig segítette a mutatót, ami 1,4 százalékos erősödésnek felelt meg.
A blue chipek mindegyike drágult, de a legjobb teljesítményt a több mint 4 milliárd forintos forgalmat generáló Magyar Telekom nyújtotta, amely 2,6 százalékkal, 926 forintra emelkedett. Erősödés tekintetében nem sokkal maradt el a telekomcég mögött az OTP sem. A bankpapírokkal széles tartományban kereskedtek, záráskor 7260 forinton állapodott meg az árfolyam, ami 1,8 százalékos felértékelődést jelentett. A nap nagy részét a negatív tartományban töltötte a Mol, a délutáni optimista hangulatból azonban már kivette részét, az utolsó részvények 1,1 százalékos pluszban,
20 700 forinton cseréltek gazdát.
Majdnem kimaradt az általános optimizmusból a Richter: a gyógyszergyártó 43 250 forintos záróára csak 0,6 százalékos felértékelődésnek felelt meg. 4 milliárd forint értékben cserélt gazdát az Egis, a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 1,6 százalékkal, 26 205 forintra javult. A Graphisoft 2,4 százalékkal, a Rába 2,1 százalékkal értékelődött föl, miközben a Danubius 1,3 százalékkal olcsóbb lett.
