BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőre kerültek a börzék

2006. október 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korrekció jegyében telt a tegnapi nap a nyugat-európai részvénypiacokon, az indexek több mint egyszázalékos veszteséggel zárták a napot. Az alapvetően pesszimista hangulatot fokozta a tengerentúlról érkező, vártnál rosszabb szeptemberi termelői maginflációs adat és az ipari termelés ugyancsak kiábrándító teljesítménye. Az esésben élen jártak a pénzügyi társaságok és a bányavállalatok, a Barclays és az Anglo American két százalékot meghaladó veszteséget halmozott föl. Fölfelé mozdultak az európai olajrészvények, ami az akkor még enyhe pozitívumot mutató olajárnak volt köszönhető. Az energiahordozó jegyzése később lefelé tartott, ami a tengerentúli olajpapírok árfolyamában is érzékelhető volt, az Exxon például egyszázalékos veszteséggel forgott lapzártánkkor.
A főbb tengerentúli indexek folytatták az európai trendet, a nyitást követően meredeken estek. Bár a kereskedés felénél fordulni látszott a tendencia, a Nasdaq ennek ellenére lapzártánkkor még egyszázalékos mínuszban állt. A legrosszabbul szereplő részvények a technológiai papírok voltak, jelentős veszteséggel forgott az Intel és a Yahoo, elemzők mindkét cég esetében gyenge negyedéves eredményre számítanak. A Goldman Sachs leminősítette az Intelt, amely a kereskedés első felét követően már háromszázalékos mínuszban forgott. A dollár gyengült az euróval szemben, a jegyzés 1,2550-re emelkedett lapzártánkig.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet