BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrigáltak a gyógyszergyártók

2006. október 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Optimista hangulatban telt a pénteki nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX közel egyszázalékos pluszból startolt, majd kisebb-nagyobb korrekcióktól eltekintve folyamatosan fölfelé araszolt. A nap végére 1,3 százalékkal, 22 719 pontra emelkedett, miközben a decemberi BUX-határidő elszámolóára 0,9 százalékos pluszban, 22 750 ponton fejezte be a kereskedést. A blue chipek mindegyike erősödött, még a gyógyszerpapírok esetében is a vevők voltak többségben. A megelőző két kereskedési nap során jelentősen gyengülő Richter 1,1 százalékkal, 44 450 forintra, az Egis pedig 3,7 százalékkal, 27 995 forintra drágult. Folytatta remek szereplését az OTP, az október eleje óta közel 1000 forinttal felértékelődő bankpapír pénteken 2,4 százalékkal lett drágább, és 7441 forinton zárta a hetet. Kereken 900 forinton születtek az utolsó kötések a Magyar Telekom részvényeire, ami 1,6 százalékos javulásnak felelt meg a csütörtöki naphoz képest. Kimaradt az általános optimizmusból a Mol. A másfél százalékos pluszból induló olajrészvény a délelőtt folyamán visszatért a csütörtöki záróértékhez, és később sem tudott érdemben emelkedni. A napot 0,2 százalékos nyereséggel, 20 500 forinton zárta.
Közel 300 millió forintos forgalom mellett 6,6 százalékkal, 937 forintig drágult a Rába, a győri cég a hét utolsó két napján tíz százalékkal értékelődött föl. A Synergon árfolyama 0,6 százalékkal, 1056 forintig, a Fotex jegyzése pedig 1,2 százalékkal, 609 forintig emelkedett. A Pannonplast 3250 forintos záróára 4,4 százalékos gyengülést jelentett, ezzel kiérdemelte a nap vesztese címet.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet