BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Richter fel, Telekom le

2006. október 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét első kereskedési napján az első percekben lendületesen meginduló index emelkedését a 22 200 pontos szint hamar megakasztotta, s bár azt ezt követő korrekciót szintén hamar kiheverték az árfolyamok, nap végén a benchmark csak szerény pluszban, 22 109 ponton állt.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a stagnáló BUX mögött jelentősen erősödő Richter és számottevő mértékben gyengülő Magyar Telekom húzódott meg. A Telekom-részvények kálváriája tovább folytatódik, a részvényeseket a tegnap megtartott közgyűlésen újabb negatív meglepetés érte. Az árfolyam a nyitást követően folyamatosan lefelé tartott, az utolsó papírok pedig 1,6 százalékos veszteséggel, 886 forinton cseréltek gazdát. Optimista hangulatban telt ellenben a nap a Richter piacán, a reggel még a negatív tartományban forgó gyógyszerpapírok végül 46 880 forinton fejezték be a kereskedést, ami kétszázalékos felértékelődésnek felelt meg. Kisebb elmozdulás jellemezte a többi blue chipet, a reggel még a 20 ezer forintos lélektani határ fölött is megforduló Mol a napot 0,7 százalékos veszteséggel, 19 605 forinton zárta, miközben az OTP 6860 forintos árfolyama 0,9 százalékos drágulást jelentett.
Szektortársával ellentétben csökkent az Egis kurzusa, a kisebbik gyógyszergyártó a kereskedés végén felerősödő eladói nyomás miatt egyszázalékos mínuszban, 30 300 forinton zárt. Eredményes napot tudhatnak maguk mögött az FHB és a Rába befektetői, előbbi 3,8, utóbbi 1,8 százalékkal drágult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet