Úgy indult a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén, ahogy a szerdai befejeződött: a BUX kezdetben jelentős, több mint 1,5 százalékos pluszt mutatott. Az optimizmus azonban csupán a délelőtt közepéig tartott ki, az árfolyamok ekkor hirtelen zuhanni kezdtek. Az index értéke egészen a szerdai záró szintig csökkent, majd efölött oldalazott. A napot végül 0,2 százalékos nyereséggel, 21 994 ponton fejezte be.
A vezető részvények közül a Mol szerepelt a legjobban: a több mint tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő olajpapír a kereskedés vége előtt fél órával még a negatív tartományban is megfordult, a napot mégis 2 százalékos nyereséggel, 20 250 forinton zárta. Folyamatosan lefelé tartott az OTP, a nap elején még stabilan 6900 forint fölött forgott, a kereskedés végén pedig már 200 forinttal ért kevesebbet, az utolsó részvények 0,7 százalékos mínuszban, 6713 forinton cseréltek gazdát. Határozott irány nélkül mozgott a Magyar Telekom és a Richter, előbbi 0,8 százalékkal 895 forintra drágult, utóbbi hasonló mértékben értékelődött le és 44 800 forinton fejezte be a napot.
Jelentős napon belüli elmozdulás jellemezte a Fotexet is: a reggel még 600 forint fölött is megforduló részvényt a kereskedés végén már csak 570 forintért lehetett eladni. A 567 forintos záróár 3,1 százalékos leértékelődést jelentett. Az Egis 0,3 százalékkal erősödött, miközben a Synergon 1,3 százalékkal lett olcsóbb. A nap nyertese a közel 12 százalékkal dráguló Novotrade volt.
