A pesszimista tőzsdekezdet után nyílegyenesen fölfelé tartott a BÉT irányadó mutatója, a reggeli 21 250 pontos értékről szinte korrekció nélkül jutott el a 21 947 pontos zárószintig. Ez a teljesítmény két és fél százalékos javulást jelentett, és talán némiképp feledtetni tudta az utóbbi napok leértékelődését. Az optimista hangulat a blue chipek mindegyikére jellemző volt: a húzópapír a közel tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő Mol volt. Az olajpapírt a kereskedés elején még
19 000 forint alatt is meg lehetett vásárolni, nap végén pedig közel ezer forinttal többért lehetett eladni. A kurzus napi maximuma közelében végzett, az utolsó részvények 3,3 százalékos többlettel, 19 845 forinton cseréltek gazdát. A Magyar Telekom 2,9 százalékkal, 888 forintra, a Richter 2,6 százalékkal, 45 140 forintra drágult. A vezető részvények közül a leggyengébben teljesítő OTP is két százalékkal értékelődött föl. A jegyzés kora délután még nem mutatott jelentős elmozdulást, a felerősödő vételi erő azonban két hullámban egészen 6760 pontig emelte a papír árfolyamát.
Jelentős drágulással kezdte a napot az Egis: a kurzus pár perc alatt 1,5 százalékkal, 30 ezer forint fölé emelkedett, ezt követően azonban már nem érkeztek további jelentős vételi megbízások, így a záráskor is ezen a szinten,
30 250 forinton állt a jegyzés.
