Egyszázalékos mínuszban járt a kereskedés elején a BÉT irányadó mutatója, majd a 21 400 pontos szintről lassan, de biztosan fölfelé araszolt. Kora délután már majdnem elhagyta a negatív tartományt, a felerősödő eladói nyomás miatt azonban ismét lefelé indult. A 21 406 pontos záróérték végül 1,1 százalékos gyengülést jelentett. A forgalom nem mondható magasnak: összesen 15 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A blue chipek mindegyike veszített értékéből, a legrosszabbul az OTP teljesített. A bankpapír folyamatosan a negatív tartományban járt, a vevők erejéből csupán néhány kisebb emelkedési kísérletre futotta. Az utolsó részvények 6630 forinton cseréltek gazdát, ami 1,6 százalékos leértékelődésnek felelt meg. Széles tartományban kereskedtek a Mollal: délelőtt még a negatív tartományban, 19 350 forint környékén üzleteltek vele, majd kora délután rövid idő alatt 19 600 forintig szökött föl. Ezt követően a kurzus visszatért a hétfői záróár alá, az utolsó papírok pedig 1,4 százalékos mínuszban, 19 205 forinton cseréltek gazdát. A Richter 0,7 százalékkal, 44 005 forintra, a Magyar Telekom pedig 0,8 százalékkal, 863 forintra gyengült.
A délelőtti stagnálást követően erősödött a kereslet az Egis iránt: a kisebbik gyógyszergyártó a délután folyamán 29 800 forintig drágult, ami 1,2 százalékos javulást jelentett. Fél százalékkal drágult a Fotex, miközben a Rába 3,5, a két Graphisoft-részvény pedig két-két százalékkal értékelődött le.
