Az év első kilenc hónapjának mérlege a BÉT-en kicsit más képet mutat, mint az előző években, a BUX háromnegyed év alatt mindössze 5 százalékkal erősödött. A stagnáláshoz közeli teljesítmény – ami még a bankbetéteken elérhető időarányos hozamot is alig éri el – meglehetősen nagy volatilitás mellett jött össze. Az év elején 20 784 pontról indulva stabil emelkedés volt jellemző, május elejére az index 25 000 pont fölé kapaszkodott.
Az ezt követő egy hónap eseményei nyugodtan nevezhetők összeomlásnak: a BUX június közepére 18 500 pontig zuhant. Ezután gyors emelkedés, majd oldalazás következett, így jutottunk el pénteken a 21 755 pontos negyedévi záróárhoz.
A négy blue chip közül háromnak csökkent az értéke, a Magyar Telekom kilenc, az OTP négy, a Mol pedig egy százalékkal lett olcsóbb 2005 utolsó kereskedési napjához képest, miközben a Richter 16 százalékkal drágult. Pusztán az emelkedés százalékos értéke alapján az elmúlt kilenc hónap sztárpapírjának is nevezhetnénk a Novotrade-et (bár likviditása még mindig alacsony), a részvények hét és félszer többet érnek, mint az év elején. Kiválóan teljesített a Synergon is: a rendszerintegrátor a tulajdonosi harcoknak köszönhetően 137 százalékkal értékelődött föl, de elégedettek lehetnek a Pannonplast és az IEB tulajdonosai is, előbbi 81, utóbbi 79 százalékkal drágult. Szinte kéz a kézben erősödtek a gépipari részvények: a Linamar jegyzése 46, míg a Rábáé 42 százalékkal hízott.
Érdekes szétválás volt megfigyelhető az áramszolgáltatók között, míg az Émász 68 százalékkal drágult, addig az Elmű értéke 14 százalékkal csökkent. Másik érdekesség, hogy a legalább minimális likviditással rendelkező részvények közül csupán minden ötödik végzett a negatív tartományban, így jó eséllyel nyereséget könyvelhetett el az a befektető, aki az év elején véletlenszerűen vásárolta valamelyik papírt.
