BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elöl Dél-Amerika, hátul az Öböl menti országok

2006. október 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ tőzsdéin az idei év harmadik negyedében folytatódtak az első félév tendenciái: a feltörekvő piacok a májusi drámai zuhanást követően alapvetően nem tudták folytatni a korábbi lendületes erősödést, de továbbra is kiválóan szerepeltek a dél-amerikai piacok és Kína, a legrosszabbul teljesítő részvénypiac címéért pedig továbbra is az Öböl menti országok versengenek.
Az év első kilenc hónapjában a legrosszabb teljesítményt a dubai, a szaúdi és a katari börzék nyújtották, sorrendben 57, 33, illetve 32 százalékos leértékelődéssel. A dollárban mért hozamok listájának tetején Peru található, a Lima General tőzsdeindex ugyanis három negyedév alatt 127 százalékkal emelkedett. A felértékelődés mértékét tekintve jelentős lemaradással, de még mindig imponáló teljesítménnyel a második helyen holtversenyben Venezuela, Vietnam és Ciprus következik, 72 százalékos többlettel. A három gazdasági nagyhatalom közül Európa teljesített a legjobban: a frankfurti DAX és a párizsi CAC 11, míg a londoni FTSE–100 6 százalékkal erősödött, miközben a Nikkei–225 stagnált. A tengerentúlon, miközben a piaci szereplők a napokban lélegzet-visszafojtva várják a Dow Jones újabb történelmi csúcsát, a mutató 9 százalékkal hízott kilenc hónap alatt, miközben a Nasdaq indexe 3 százalékkal javult.
A májusi tőkekivonást követően lendületét vesztette a rally a kelet-közép-európai régióban: a prágai index mérlege az első három negyedévben 2 százalékos veszteség, miközben a lengyel WIG–20 értéke 10, a BUX-é 5 százalékkal nőtt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet