BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folyamatosan esett a BUX

2006. szeptember 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Félórás hosszal indult a tegnapi nap a BÉT-en, ami kezdetben a megelőző kétnapos szárnyalás folytatásának tűnt, a lendület azonban hamar elfogyott. A BUX emelkedése a 22 500 pontos szint közelében megakadt, ezt követően az index folyamatosan lefelé tartott. Délután egy technikai hiba miatt hosszabb időre szünetelt a kereskedés, ezt követően azonban folytatódtak az eladások. Az index végül egyszázalékos mínuszban, 21 970 ponton fejezte be a napot.
Hasonló pályát írt le a nyolcmilliárd forint értékben gazdát cserélő Mol, az olajpapírok a kereskedés elején kétszázalékos pluszban is jártak, zárásra azonban 0,3 százalékos veszteségbe fordult a jegyzésük. Az utolsó papírok 19 850 forinton cseréltek gazdát. A blue chipek mindegyike, így az OTP is a negatív tartományban végzett, a bankpapír ismét nem bírt megbirkózni a 7000 forintos szinttel. A folyamatosan érkező eladói megbízások egészen a 0,7 százalékos esést jelentő 6840 forintig nyomták vissza az árfolyamát. A vezető részvények közül a legnagyobb veszteséget a Richter könyvelte el, a nagyobbik gyógyszergyártó 2,4 százalékkal, 45 000 forintra, míg szektortársa, az Egis 3,1 százalékkal, 29 900 forintra gyengült. Egy kisebb délelőtti megugrási kísérlettől eltekintve a negatív tartományban kereskedtek az MTelekom-részvényekkel, a 880 forintos záró árfolyam 0,9 százalékos veszteséget jelentett.
A nyertesek a kisebb társaságok közül kerültek ki, a Gardénia például 2,6 százalékkal erősödött, de fölfelé mozdult az Elmű és a Graphisoft is.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet