Már a kereskedés elején is optimizmus uralkodott a BÉT részvénypiacán, ami az utolsó órában valóságos eufóriába csapott át. A BUX egyszázalékos pluszban, 21 600 pont környékén oldalazott, majd a konvergenciaprogram elfogadásának hírére meredeken emelkedett, egészen a 2,9 százalékos felértékelődést jelentő 21 972 pontig. A decemberi BUX-határidő elszámolóára ennél is nagyobb mértékben javult, az utolsó kontraktusokat 3,5 százalékos pluszban, 22 199 ponton kötötték.
A húzópapír a több mint 12 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP volt, a 6500 forintról startoló részvény a nap folyamán folyamatosan erősödött, a kedvező brüsszeli döntésig egészen 6600 forintig drágult. Ekkor a vevők szinte kitépték a könyvet, az árfolyam egészen 6839 forintig jutott, ami 6,6 százalékos felértékelődést jelentett. A piaci hangulatot kiválóan jellemzi, hogy a blue chipek és a közepes kapitalizációjú papírok mindegyike a pozitív tartományban zárt. A Mol 1,3 százalékkal, 19 700 forintra, a Richter pedig 2,4 százalékkal, 45 280 forintra drágult. Nem volt ilyen egyértelmű a keresleti oldal ereje a Magyar Telekom piacán, az árfolyamot a kereskedés végének eufóriája a negatív tartományban érte, és záráskor is csupán 0,5 százalékos többletet mutatott.
A Synergon ismét sokéves csúcsra emelkedett, az 1180 forintos árfolyam 4,4 százalékos erősödést jelentett. A Fotex papírja és a két Graphisoft-részvény több mint három százalékkal lett drágább.
