Az amerikai piacok nyitásáig stabilan a pozitív tartományban tartózkodtak a nyugat-európai részvényindexek, ekkor azonban az eladók visszanyomták a mutatókat a negatív tartományba. A kereskedés végén az FTSE–100 kismértékű veszteséget, a DAX és a CAC kismértékű többletet mutatott. Az öreg kontinensre is átterjedő amerikai pesszimizmus ismét a gazdasági lassulással volt összefüggésben, miután egy elemzés a lakásárak csökkenésére, ezen keresztül a lakossági fogyasztás várható mérséklődésére mutatott rá. A vesztes oldalon sorakoztak a technológiai részvények és a bányavállalatok: előbbi a várható gazdasági lassulással, utóbbi a visszaeső nyersanyagárakkal volt magyarázható. A 60 dollár alá is benéző olajár pesszimistává tette az energiaszektor befektetőit: a BP közel 2 százalékkal, a Total 1 százalékkal lett olcsóbb. A csökkenő olajár jót tett viszont az autógyártók jegyzésének, a Peugeot és a Volkswagen egy százalékkal drágult.
A nyitást követően lefelé indultak az amerikai részvényindexek, egyórányi kereskedést követően azonban fordult az irány, és lapzártánkkor már megközelítőleg félszázalékos többletet mutattak. Pesszimizmus uralkodott az energiaszektorban is, miután az olaj jegyzése 10 hónapnyi mélypontra süllyedt. Hasonlóan a negatív tartományban tartózkodott az aranyszektor, igaz, a kereskedés elejét jellemző pesszimista hangulatot követően lassan kezdte ledolgozni veszteségét.
Jelentősen erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,2750-en állt lapzártánkkor.
