A világgazdaság motorjának lassulása szinte mindenhol pesszimistává tette a befektetőket, a kedvezőtlen részvénypiaci hangulat a BÉT-en is érezhető volt. A BUX a csütörtöki 1,8 százalékos esést követően tegnap ismét lefelé mozdult, ezúttal 1,9 százalékkal. Már az első percekben egyszázalékos mínuszban állt, az akkori 21 600 pontos értékről egy kisebb délutáni emelkedési kísérlettől eltekintve folyamatosan lefelé tartott, végül 21 355 pontos záróérték alakult ki. Az összforgalom 34 milliárd forint volt, aminek közel harmadát egy BorsodChem-óriáskötés adta.
A blue chipek mindegyike veszített értékéből, a legnagyobb mértékben a Mol, amely napi mélypontján, 19 400 forinton zárt. Ez a teljesítmény 2,5 százalékos leértékelődésnek felelt meg. Hasonló eredménnyel zárt az OTP, a napközben 6500 forinton is megforduló bankpapír 135 forinttal lett olcsóbb csütörtökhöz képest, ami 2,1 százalékos veszteségnek felel meg. Az utolsó példányok egyébként 6390 forinton cseréltek gazdát. A gyógyszerpapírok valamivel kisebb veszteséget gyűjtöttek össze, a Richter 1,8 százalékkal, 44 400 forintig, az Egis 1,7 százalékkal, 29 250 forintig értékelődött le. A telekomcég 1,1 százalékot veszített értékéből, így a hetet 890 forinton búcsúztatta.
A Fotex még a föntebb említetteknél is rosszabbul teljesített, árfolyama 3,2 százalékkal zuhant. A Synergon és az FHB megúszta 0,6, illetve 0,3 százalékos mínusszal, miközben az Állami Nyomda a nap nyerteseként három százalékkal értékelődött föl.
