Mozgalmasan alakult a tegnapi tőzsdenap. A Budapesti Értéktőzsdén a reggeli hangulat különösen borús volt, részben a Fitch kedvezőtlen jelentésének, részben pedig a feltörekvő piacokkal kapcsolatos negatív befektetői hangulatnak tulajdoníthatóan. A BUX kora délutánra a kétszázalékos mínuszt jelentő 21 700 pontos határhoz érkezett, majd a szombati Fidesz-gyűlés elhalasztásának hírére 22 ezer pont fölé szökött a mutató. Ekkor újabb eladók jelentek meg a parketten, így zárásra 21 763 pontos érték alakult ki, ami 1,8 százalékos veszteséget jelentett.
A 27 milliárd forintos összforgalom felét az OTP adta, a bankpapír jókora napon belüli elmozdulást produkált, ami kiváló lehetőséget biztosított a szemfüles day-tradereknek. A nyitás után lefelé induló jegyzés a délelőtt folyamán 6550 forintig csökkent, majd egészen a pozitív tartományba, 6700 forint fölé emelkedett. Ezt követően ismét lefelé tartott a mutató, ami kiválóan jelzi, hogy ezekben a zűrzavaros napokban mennyire kiszámíthatatlan lehet az árfolyamok mozgása. Zárásra 2,5 százalékkal, 6525 forintra csökkent a részvény értéke. A Mol 1,2 százalékkal,
19 900 forintig, a Richter pedig 2,9 százalékkal, 45 200 forintig gyengült. A blue chipek közül egyedül az MTelekom erősödött, a jegyzés 0,7 százalékkal, 900 forintig emelkedett.
Nagy vesztes volt az Egis, a kisebbik gyógyszergyártó kurzusa 5,1 százalékkal, 29 750 forintig mérséklődött.
