A BÉT-tel ellentétben optimista hangulatban telt a tegnapi nap a nyugat-európai részvénypiacokon, a CAC és a DAX másfél százalékkal hízott, az FTSE–100 pedig 0,6 százalékkal erősödött. A mutatók emelkedését segítette a március óta nem látott szintre zuhanó olajár, a befektetők bíznak benne, hogy ezáltal mégsem lesz olyan jelentős a beígért gazdasági lassulás. Az olcsóbbá váló fekete arany lendületet adott a DaimlerChryslernek és a British Airwaysnek, a bankok felértékelődéséhez pedig a Morgan Stanley kiváló eredménye, valamint a minden valószínűség szerint szinten maradó amerikai alapkamat járult hozzá. A BNP Paribas több mint kettő, a HSBC egy százalékkal értékelődött föl. A DAX index legnagyobb nyerteseként, több mint három százalékkal drágult a Deutsche Telekom, ami egy kedvező elemzői véleménynek volt köszönhető.
Úgy indult a nap a tengerentúlon, mint ahogyan az öreg kontinensen befejeződött, a részvényindexek jelentős többletet mutattak. Lapzártánkkor az S&P 500 májusban felállított – egyben ötéves rekordnak számító – csúcsát ostromolta. Az egy százalékkal csökkenő – és a 60 dolláros szintet közelítő – olajár lejtőre küldte az olajrészvényeket, emelkedett viszont a Morgan Stanley és az Oracle, mindkét papír a vártnál jobb negyedéves eredménynek köszönhette erejét.
Kismértékben gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés kereken 1,2700-en állt lapzártánkkor.
