Jelentősebb változás nélkül fejezték be a tegnapi napot a nyugat-európai részvényindexek, az egyes szektorok esetében azonban jelentős elmozdulások történtek. A technológiai részvények jegyzése jellemzően lefelé, az olajpapíroké fölfelé változott. Előbbi elsősorban a Nokia beszállítójának, a CSR-nek köszönhető: a társaság csökkentette az árbevételre vonatkozó előrejelzését. Az eset önmagában még nem adna okot különösebb pesszimizmusra az egész szektort illetően, a néhány lefelé módosuló várakozás azonban alátámasztja az elemzők azon várakozását, miszerint a lassuló világgazdaság a technológiai papírokat különösen negatívan érinti. Nem változott jelentősen az olaj jegyzése, ennek ellenére optimizmus uralkodott az energiaszektorban. Elemzők szerint az olaj- és a bányavállalatok – az elmúlt hónap legrosszabbul szereplő papírjai – a korábbi hetek jelentős árfolyamesését követően már ismét vonzó szinten forognak. A BP és a Repsol 1 százalékkal, az Anglo American pedig 3 százalékkal drágult. A Scania kurzusa fölfelé, a MAN-é lefelé mozdult, miután az európai teherautó-gyártók konszolidációjának kezdeteként utóbbi 9,6 milliárd eurós felvásárlási ajánlatot tett a Scaniára, amit a második legnagyobb svéd teherautó-gyártó két legnagyobb részvényese nyomban vissza is utasított.
Enyhe pluszt mutattak lapzártánkkor a fontosabb amerikai részvényindexek. Szakértők már arról beszélnek, hogy a tradicionálisan gyenge hónapnak tartott szeptemberben idén többlettel zárhatnak a mutatók. A kereskedés első felében gyengült a General Motors és a Ford, miután az autógyártók elvetették a szorosabb együttműködés korábban felvetődött lehetőségét. Közel 6 százalékkal értékelődött föl a Freescale Semiconductor, miután a társaság elfogadta egy magánszemélyekből álló konzorcium 17,6 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát.
Kismértékben gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,2690-ig emelkedett.
