BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élen jártak az autógyártók

2006. szeptember 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentősebb elmozdulás nélkül fejezték be a tegnapi napot a nyugat-európai részvénypiacok: a DAX 0,6, a CAC 0,2 százalékkal erősödött, miközben az FTSE-100 értéke kismértékben csökkent. A legnagyobb figyelmet az autógyártók kapták, ami elsősorban annak volt köszönhető, hogy az MAN felvásárlási ajánlatot készül tenni a második legnagyobb svéd teherautó gyártóra, a Scaniára. A felvásárlással kapcsolatos spekuláció jót tett a szektortársaknak is: a DaimlerChrysler és a Volkswagen kurzusa 2 százalékkal hízott.
Fölfelé tartottak a tengerentúli részvényindexek: a Dow a kereskedés első felét követően a
11 500 pontos szint fölött járt. A mutatók emelkedéséhez nagymértékben hozzájárult a napok óta hanyatló, de tegnap magára találó olajszektor, továbbá a Lehman Brothers, amely elemzői várakozásokat meghaladó negyedéves eredményről számolt be. A befektetőknek az olajpapírok vásárlásához már az is elég volt, hogy az olaj jegyzése nem zuhant tovább, a szektor lapzártánkig több mint két százalékkal értékelődött föl. A Merck & Co. szintén a vesztesek közé iratkozott fel: két új kutatási jelentés ugyanis arról számolt be, hogy a gyógyszergyártó hírhedtté vált fájdalomcsillapítója, a forgalomból két éve kivont Vioxx hatóanyaga mellékhatásként veseproblémákat is okozhatott.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet