A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója a tegnapi napon több hullámban a régóta tesztelt szint, a bűvös 22 000 pont fölé erősödött. A BUX 27 milliárd forintos összforgalom mellett egészen 22 229 pontig emelkedett, ami 1,7 százalékos javulásnak felelt meg. A határidős kamattartalom közel 400 pontra nőtt, a decemberi BUX-határidő elszámolóára 2,1 százalékkal, 22 640 pontra szökött föl.
Mindegyik blue chip drágult, az index erősödéséhez leginkább az OTP járult hozzá. A közel húszmilliárd forintos forgalmat generáló bankpapír reggel még 6300 forint közelében is járt, a folyamatosan érkező vételi megbízásoknak köszönhetően a kereskedés végére egészen 6520 forintig emelkedett a kurzus. Ez a teljesítmény 3,4 százalékos javulást jelentett. Erősödés tekintetében az OTP után a Magyar Telekom következett, a délelőtt még a negatív tartományban forgó távközlési cég 1,5 százalékkal értékelődött föl, és kereken 900 forinton zárt. A Mol és a Richter kisebb emelkedést produkált, előbbi 0,7 százalékkal, 20 650 forinton, utóbbi 0,8 százalékkal, 47 200 forinton fejezte be a kereskedést.
Közel egymilliárd forint értékben cseréltek gazdát a Fotex-papírok, a délután folyamán megélénkülő kereslet 650 forintig emelte a részvény árfolyamát, ami több mint ötszázalékos felértékelődést jelentett. A Synergon-részvényekkel csupán a nap végén kereskedhettek a befektetők, ez is elég volt azonban arra, hogy több mint hat százalékkal, 1000 forint fölé dráguljon a papír.
