A régóta felvásárlási célpontként számon tartott Londoni Értéktőzsde (LSE) a közeljövőben maga is a terjeszkedés mellett dönthet, a szigetországi börze a Reuters szerint ugyanis hamarosan ajánlatot tehet a stockholmi, a helsinki, a koppenhágai és a balti országok tőzsdéit üzemeltető OMX-re. (A dolog azért is érdekes, mert korábban éppen az OMX szeretette volna megvásárolni a londoni börzét.) Konkrét ajánlatról egyelőre még nincs szó, Londonban azonban egyre több befektető véli valósnak a felvásárlással kapcsolatos feltételezéseket. Az OMX árfolyama mindenesetre a hír megjelenését követően rövid idő alatt tíz százalékkal emelkedett.
