BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árral szembe ment a szoftverrészvény

2006. szeptember 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedés elején még a pozitív tartományban, a 23 000 pontos szint fölött tartózkodott a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, húszpercnyi hossz után azonban elfogyott a lendület, és visszacsúszott a lélektani határ alá. Ezt követően a délután megjelenő kedvezőtlen – további kamatemelésekre utaló – amerikai makroadat újabb eladási megbízásokat generált, aminek következményeként a BUX a kereskedés végére egészen az 1,1 százalékos gyengülést jelentő 22 737 pontig zuhant.
A legnagyobb, több mint 7 milliárd forintos forgalmat generáló OTP-vel az amerikai adatok megjelenéséig stabilan 6600 forint fölött kereskedtek, az egész Európában negatívvá váló hangulatban azonban 6550 forintig csökkent az ára, ami 0,2 százalékos gyengülésnek felelt meg. Több mint hatszáz forinttal lett olcsóbb a Mol, az utolsó fél órában bő 1 százalékot veszített az értékéből, az utolsó papírok 21 800 forinton cseréltek gazdát. Több mint 1 százalékkal gyengült és
48 700 forinton zárt a Richter, miközben az MTelekom 900 forinton stagnált.
A közepes kapitalizációjú papírok közül az elmúlt napokhoz hasonlóan, tegnap is a Graphisoft- és a Graphisoft Park-részvények voltak a középpontban. A szoftverfejlesztő árfolyama a reggeli 1450 forintos szintről délutánra 1550 forintig jutott, majd a napot 4 százalékos drágulással, 1501 forinton zárta. Hasonló utat jártak be a Park-részvények is: az ingatlanhasznosító árfolyama 2 százalékkal emelkedett. Több mint 1 százalékkal került följebb a Fotex árfolyama, miközben az Egis kurzusa ugyanekkora mértékben esett. A nap nyertese a 12 százalékkal dráguló illikvid Konzum volt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet