BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromhavi csúcson az európai börzék

2006. szeptember 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megközelítőleg félszázalékos pluszt értek el és három hónapos csúcsra emelkedtek tegnap a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek, a forgalom azonban az amerikai kereskedési szünnap miatt alacsonyabb volt a megszokottnál. Az optimizmust a vállalati eredményekkel kapcsolatos várakozások táplálták, szakértők szerint a recessziós félelmek túlzóak, és a negatív kilátásokat már beárazta a piac. A DAX és a CAC például több mint 10 százalékkal hízott a nyár eleji minipánikot követően, az elemzők ugyanis a növekvő kamatszint ellenére emelték az idei évre vonatkozó átlagos nyereség-előrejelzéseket. Kiválóan szerepelt a Unilever, ami elsősorban a UBS vételi ajánlásának volt köszönhető; hasonlóan fölfelé tartottak a bányatársaságok, ami pedig az emelkedő rézárnak volt köszönhető. A BHP Billiton és az Anglo American három százalékkal drágult. Az indexek növekedését némileg hátráltatta az olajszektor, miután a fekete arany kurzusa közel háromhavi mélypontra süllyedt. Fölfelé tartott viszont a PartyGaming árfolyama, a háromszázalékos felértékelődést egy akvizícióból való kiszorulás indokolta.
Kismértékben gyengült a dollár az euróval szemben, a kurzus lapzártánkkor 1,2870-en állt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet