A BUX grafikonja alapján nem gondolnánk, hogy milyen jelentős napon belüli elmozdulások jellemezték mind a blue chipeket, mind a közepes kapitalizációjú társaságokat. A délelőtt még alacsony forgalmú BÉT irányadó indexe a nap elején 22 000 pont alá is beesett, majd fokozatosan erősödött, végül 0,1 százalékos mínuszban, 22 116 ponton zárt.
A legnagyobb forgalmat a közel nyolcmilliárd forint értékben gazdát cserélő OTP adta, amely a délelőtti 6250 forintos szintről – Csányi Sándor CEC-privatizációval kapcsolatos nyilatkozatának köszönhetően – 6400 forint fölé emelkedett. A bankpapír végül 0,2 százalékos nyereséggel, 6365 forinton zárt. Jelentős érdeklődés mellett kereskedtek a gyógyszercégekkel és a Magyar Telekommal is. A Richter 0,9 százalékkal, 46 210 forintig, az Egis pedig 2,5 százalékkal, 31 200 forintig erősödött. A gyógyszergyártókkal ellentétben lefelé tartott a telekomrészvény árfolyama, a reggel még 840 forint közelében is megforduló papírok 0,6 százalékos mínuszban, 821 forinton zártak. Jelentős forgalom és ritkán látott szárnyalás jellemezte a Démász-papírokat. Az áramszolgáltató részvényei – a három órakor bekövetkező felfüggesztésig – egészen a több mint 12 százalékos nyereséget jelentő 17 300 forintig emelkedtek. Az optimista hangulat vásárlókat csalt az Émász és az Elmű piacára is, a szektortársak papírjai több mint öt százalékkal drágultak.
A vételi kedv a kisebb kapitalizációjú részvények piacán is kitartott, a BIF kilenc, a Graphisoft pedig nyolc százalékkal értékelődött föl. A nap nyertese az utóbbi egy hónapban másfélszeresére emelkedő Novotrade volt, több mint 16 százalékos drágulással.
