BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Telekom maradt ki

2006. augusztus 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lendületes emelkedés jellemezte az árfolyamokat a délelőtt folyamán, a BUX értéke az első órában egy százalékkal nőt, a 22 000 pontos lélektani határt azonban akkor még nem tudta leküzdeni. A kereskedés második felében újabb elszánt vevők érkeztek a parkettre, akik – a Magyar Telekom kivételével – jelentősen fölhajtották a blue chipek árfolyamát. A BUX így végül 1,8 százalékos emelkedést követően 22 134 ponton fejezte be a napot.
A BUX erősödéséhez elsősorban a legnagyobb kapitalizációjú papírok, az OTP és a Mol járultak hozzá. Az olajpapír a reggeli vételi hullámnak köszönhetően már az első órában közel kétszázalékos nyereséget ért el, majd az átmeneti korrekciót követően egészen a 2,5 százalékos felértékelődést jelentő 22 600 forintig emelkedett. Hasonlóan telt a nap az OTP piacán, a bankpapír szintén 2,5 százalékkal drágult, és egészen 6350 forintig erősödött. A Magyar Telekom látványosan alulteljesítette az indexet, a távközlési papírok a délutáni optimista hangulatban is veszítettek értékükből. A részvények 0,6 százalékos mínuszban, 826 forinton fejezték be a napot. Drágultak viszont a gyógyszerpapírok, a Richter 1,7 százalékkal, 45 800 forintig, az Egis pedig 1,5 százalékkal, 30 455 forintig jutott.
Ismét jelentős érdeklődés – és volatilitás – kísérte a Synergon kereskedését, a részvények több mint két százalékkal lettek olcsóbbak. A délutáni hajrában két százalékkal emelkedett a Démász árfolyama, miközben a Pannonplast közel három százalékot veszített értékéből. Az ingatlanfejlesztési üzletágat nem tartalmazó Graphisoft 1149 forintot ért a kereskedés végén.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet