BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásra mérséklődött a veszteség

2006. augusztus 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már a kereskedés elején érezhető volt a befektetők pesszimizmusa, a konvergenciaprogrammal kapcsolatos információk hatására pedig végképp az eladói oldalon sorakoztak föl a befektetők. A BUX a nyitást követően lefelé indult, és legrosszabb pillanatában egészen a 21 500 pontos szintig jutott, ami közel kétszázalékos mínuszt jelentett. Ezt követően további erőteljes gyengülés már nem következett, sőt – a Molnak köszönhetően – záráskor csupán 0,5 százalékos veszteséggel, 21 726 ponton állt az index.
A blue chipek közül a legrosszabbul a Magyar Telekom teljesített, amihez a közgyűlési híren kívül vélhetően az állampapírhozamok jelentős emelkedése is hozzájárult. A távközlési papírok 2,4 százalékos gyengülést követően 845 forinton álltak a nap végén. A legnagyobb forgalmú blue chip az OTP volt, a húszmilliárd forintos összforgalom közel felét, több mint nyolcmilliárd forintos kötési összértéket produkált. A papírok már a kereskedés elején is jókora mínuszban forogtak, melyet később sem sikerült csökkenteni, a bankrészvény 1,4 százalékos veszteséggel, 6225 forinton fejezte be a hét utolsó tőzsdenapját. A záró kötéssel pozitív tartományba került a Mol árfolyama, az olajpapír 0,2 százalékos nyereséggel, 21 950 forinton zárt.
A pesszimista piaci hangulat ellenére fölfelé mozdult a Richter kurzusa, a kereskedés végén érkező vételi hullámnak köszönhetően a 0,5 százalékos nyereséget jelentő
44 500 forintos szintig emelkedett. Lefelé tartott a Fotex, 2,3 százalékkal értékelődött le. Ugyanekkora többletet ért el az FHB, miközben a Pannonplast 1,5 százalékkal drágult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet