BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kis papírok hullámvasúton

2006. augusztus 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az index komolyabb elmozdulása nélkül telt a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a nyitást követően fölfelé araszolt, ami elsősorban a Molnak volt köszönhető. Az irányadó mutató a 22 000 pontos lélektani határral nem bírt, a délután folyamán megszaporodó eladói megbízások 21 840 pontig nyomták le, ami 0,2 százalékos erősödésnek felelt meg. A határidős kamattartalom továbbra is alacsony, a decemberi BUX-határidő elszámolóára 0,3 százalékkal, 21 880 pontra emelkedett.
A blue chipek vegyesen szerepeltek, az indexet fölhúzó olajpapír a kereskedés elején a szerdai záróárat jelentő 21 600 forintos szintről hamar fölszaladt 21 900 forintig. Az utolsó kötések is ezen a 1,5 százalékos erősödést jelentő értéken születtek. Emelkedett a Richter kurzusa is, a nagyobbik gyógyszergyártó 0,7 százalékos pluszban, 44 300 forinton állapodott meg. A kora délután még a pozitív tartományban forgó Magyar Telekom és az OTP nem bírta a nap végi eladói nyomást, előbbi 0,6 százalékkal, 866 forintig, utóbbi 0,9 százalékkal, 6315 forintig értékelődött le.
Mozgalmas napot zártak a közepes kapitalizációjú részvények. Napon belül a Synergon hét-, a Fotex pedig háromszázalékos erősödést produkált, majd ugyanilyen lendülettel lefelé tartottak. Előbbi végül 1,4, utóbbi 0,2 százalékos többletet tudott megőrizni a délelőtt folyamán fölhalmozott nyereségből. Hasonlóan változatosan alakult az Egis és a Rába kereskedése is, a gyógyszergyártó 0,7 százalékos, a győri cég pedig 1,1 százalékos veszteséggel zárt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet