A keddi, lendületes emelkedést követően a tegnapi napot is a pozitív tartományban töltötte a Budapesti Értéktőzsde indexe, igaz, határozott irány nélkül mozgott. A délután folyamán – az amerikai infláció csökkenését mutató makroadatoknak köszönhetően – rövid rally törte meg az oldalazást, ez azonban 200 pontnyi emelkedést követően kifulladt, majd meg is fordult. Záráskor 21 791 ponton állt az index, ami csak 0,3 százalékos javulásnak felelt meg.
A kereskedés utolsó egy órájának esése az addig jelentősen dráguló Molt érintette leginkább. Az olajpapír kurzusa 3 százalékhoz közeli nyereséget jelentő napi csúcsról,
22 100 forintról a kereskedés végére 21 570 forintig csökkent, ami még így is 0,3 százalékos erősödést jelentett. A 18 milliárd forintos összforgalom több mint felét adó OTP-vel is széles sávban kereskedtek, a 6200 forintos szintet is megközelítő bankpapír 0,8 százalékos nyereséggel, 6375 forinton fejezte be a napot. A blue chipek közül egyedül a Magyar Telekom gyengült, igaz, az is csupán 0,2 százalékkal. A telekompapírok 871 forinton cseréltek gazdát az utolsó kötésben. A gyógyszerpapírok is megsínylették a kereskedés végén érkező eladói hullámot, a Richter ezzel együtt 0,3 százalékos pluszban, 44 015 forinton fejezte be a napot. Az Egis 1,6 százalékos esést követően kereken 30 000 forinton állapodott meg.
Jól szerepeltek a közepes kapitalizációjú társaságok: a Rába és a Synergon több mint 2 százalékkal, a Fotex több mint 3 százalékkal értékelődött föl.
