BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kikerül a Graphisoft a Bumixból

2006. augusztus 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mai naptól kezdve – a BÉT index bizottságának javaslatára – megváltozik a közepes kapitalizációjú papírokat tömörítő Bumix összetétele, a Graphisoft ugyanis kikerül az indexkosárból. A BUX kistestvére a változást követően 15 részvényt fog tartalmazni. A bizottság azzal indokolja a döntést, hogy a Graphisoft Park SE kiválásával a Graphisoft SE részvényeinek értéke várhatóan jelentősen változni fog, amit az index csak torzulással tudna követni. Az index stabilitásának és konzisztenciájának megőrzése indokolja a Graphisoft kikerülését.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet