A felerősödő terrorveszély miatt egész Európában az eladói oldalt erősítették a befektetők, a Budapesti Értéktőzsdét különösen pesszimista hangulat jellemezte. Az egyszázalékos mínuszból startoló BUX megállíthatatlanul esett a kereskedés első órájában, támaszt csak a 21 500 pontos szint jelentett. A nap végén újabb eladói hullám érkezett, kialakítva az index 2,8 százalékos gyengülését jelentő 21 331 pontos záróértékét. A forgalom az augusztusi szintekhez mérten magas volt, több mint 23 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek vesztese a vártnál rosszabb negyedéves eredményt közlő Magyar Telekom volt, az árfolyam 4,4 százalékkal, 860 forintig zuhant. Nem kímélték az eladók a Molt sem: az olajtársaság 3,3 százalékot veszített értékéből, részvényei 22 150 forintig hanyatlottak.
Nem tudta megtartani az OTP kurzusát a 6000 forintos szint, a bankpapírok közel 3 százalékos leértékelődést követően napi minimumon, 5960 forinton fejezték be a napot. A vártnál jobb negyedéves eredmény ellenére 2,6 százalékkal zuhant az Egis, miközben a nagyobbik szektortárs megúszta 1,2 százalékos mínusszal. Előbbi 29 800, utóbbi 42 000 forinton cserélt gazdát a kereskedés végén.
Az általános negatív hangulat szinte minden részvény esetében érezhető volt: a Fotex és a Rába 3,6 százalékkal, a Démász pedig 1,2 százalékkal lett olcsóbb a nap végére. A nap vesztese az Exbus lett, közel 6 százalékos leértékelődéssel. A legjobban szereplő papír az IEB volt, a bank részvényei több mint 4 százalékkal, egészen 3000 forintig drágultak.
