BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok az IPO Londonban

2006. augusztus 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Londoni Értéktőzsde (LSE) egyre inkább a világ pénzügyi központjává kezd válni, különösen igaz ez az elsődleges részvénykibocsátásokra – írja a Reuters. Az új kibocsátások értéke július végéig elérte a 17,8 milliárd fontot, ezzel az idén már a hetedik hónapban megdőlt az a rekord, amelyet a cégek az elsődleges kibocsátások összegét tekintve még a 2000-es technológiai felfutásban állítottak föl. Az ezredforduló előtti évben az ilyen jellegű tranzakciók 17,4 milliárd fontra rúgtak. Idén csak júliusban 25 társaság jelent meg a londoni tőzsdéken – nyolc az elsődleges piacon, a többi pedig a másodlagos részvénypiacként működő Alternative Investment Marketen –, ezek 7,4 milliárd font értékben vontak be tőkét. Júliusban egyébként nem csak a kibocsátások szaporodtak meg, megélénkült a tőzsdei forgalom is: az előző év azonos időszakához képest 22 százalékkal több üzletet kötöttek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet