A kiváló Mol-jelentés ellenére negatívba fordult a nap végére a BUX, pedig a kereskedés első órájában még rózsásnak tűnt a kép. Egyszázalékos pluszból indult, a kezdeti lelkesedés azonban hamar elillant, és már délben a negatív tartományban járt az index. A napot végül 21 940 ponton fejezte be, ez 0,7 százalékos veszteséget jelentett.
A több mint nyolcmilliárdos forgalmat generáló és a várakozásokat jelentősen meghaladó negyedéves eredményről beszámoló olajipari vállalat volt az egyetlen blue chip, amely a pozitív tartományban fejezte be a napot. Ez a plusz a kereskedés elején még 400 forint is volt, a nap végére azonban szerény öt forintra olvadt, a részvény 22 910 forinton zárt. Stagnálva végzett a napon belül 915 forinton is megforduló MTelekom, az utolsó papírok csak 900 forinton cseréltek gazdát. Hasonlóan széles tartományban forogtak az OTP-részvények is, a reggeli 6300-as árfolyam záráskor már csak 6140 forintot mutatott, ami egy százalékkal marad el a kedditől. A BUX gyengüléséhez leginkább a Richter járult hozzá, a nagyobbik gyógyszergyártó 2,5 százalékkal értékelődött le, záráskor 42 525 forinton állt.
A kisebb kapitalizációjú társaságok között továbbra is kiemelkedő érdeklődés jellemzi a Danubiust, az utolsó kötés 0,4 százalékos mínuszban született rá. Jelentősen drágult a Fotex a kereskedés utolsó szakaszában, közel két százalékkal emelkedett a kurzusa. Ismét fölfelé tartott az Émász, az áramszolgáltató további 1,2 százalékkal gyarapodott.
