BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentés előtt zuhant a Mol

2006. augusztus 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A délelőtt folyamán még jellemzően a pozitív tartományban járó BUX a kereskedés második felében lefelé tartott. Végül 22 092 ponton állapodott meg, ami 0,5 százalékos gyengülésnek felelt meg. A decemberi BUX-határidő elszámolóára ugyanilyen mértékben csökkent, egészen 22 245 pontig. A blue chipek közül csupán az OTP tudott javítani hétfői záróárán, igaz, ezúttal nem ez generálta a legnagyobb forgalmat. Az árfolyam a délelőtti 100 forintos emelkedést követően a 6200 forintos szint körül ingadozott. A záróárat is ez az érték jelentette, ami 1,2 százalékos javulásnak felelt meg.
A vezető részvények vesztese az összforgalom közel felét adó Mol volt. A ma megjelenő gyorsjelentés előtt a befektetők az eladói oldalt erősítették, az árfolyam a reggeli pozitív tartományból a kereskedés végére 1,9 százalékos mínuszba süllyedt, az utolsó részvények 22 905 forinton cseréltek gazdát. Heves eladások jellemezték a kereskedés végén az MTelekomot is, részvényei 1 százalékkal, 900 forintig gyengültek. Lefelé tartottak a gyógyszergyártók: a Richter 0,2, az Egis pedig 1,3 százalékkal gyengült.
A délután megjelenő vételi ajánlatnak köszönhetően magasba szökött a Danubius árfolyama, a részvények 3,5 százalékkal, 6000 forintig drágultak. Hasonlóan eredményes napot tudhatnak maguk mögött az Émász tulajdonosai, az áramszolgáltató a hétfői pihenőt követően folytatta lendületes felértékelődését, ezúttal 4,3 százalékkal emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet