BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Történelmi csúcson az ÉMÁSZ

2006. augusztus 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A délelőtt még a negatív tartományban járó BUX a kereskedés második felében előbb a csütörtöki záróérték közelébe, majd jóval ezen szint fölé emelkedett pénteken. A befektetőket a Fed kamatemelési ciklusának végét valószínűsítő amerikai munkapiaci adatok csábították a vételi oldalra, az index a kedvező hír hatására 22 216 pontig emelkedett, ami 1,1 százalékos javulásnak felelt meg. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 1,4 százalékkal 22 507 pontig kúszott fel. A forgalom alacsonyabb volt a megszokottnál, összesen 16 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek a Richter kivételével erősödtek, a nagyobbik gyógyszergyártó 1,4 százalékkal, 43 000 forintig értékelődött le. A vezető részvények nyertese a 2,3 százalékkal megugró MTelekom volt, a távközlési társaság részvényei 910 forinton fejezték be a hetet. Hasonlóan eredményes napot tudhatnak maguk mögött az OTP tulajdonosai. A bankpapírok a kereskedés vége előtt két órával még a negatív tartományban forogtak, a napot azonban 2,1 százalékos pluszban, 6182 forinton fejezték be. Jelentős mínuszból indult a Mol, az árfolyam azonban lassan, de biztosan emelkedett, így végül 1,4 százalékkal, a csütörtöki záróár fölött, 23 450 forinton búcsúzott a héttől.
A nap nyertese a hét elején még 13 000 forint környékén forgó ÉMÁSZ volt. Az áramszolgáltató a kedvező szabályozásnak köszönhetően a hét második felében megtáltosodott, pénteken árfolyama több mint tíz százalékkal, 15 750 forintra emelkedett. A legrosszabbul a szektortárs Elmű teljesített, kurzusa 3,8 százalékkal hanyatlott.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet