BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kellett a tízéves államkötvény

2006. augusztus 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A devizapiacokat tegnap alaposan megmozgatta az ECB és a Bank of England 25 bázispontos kamatemelése. A szigorítás hatására az euró a reggeli 272 forintos szintről lendületesen erősödött, majd a 273,50 forintos szint érintése után irányt váltott. Erről a szintről lapzártánkig 272,60 forintig csúszott vissza a közös európai fizetőeszköz jegyzése. Hasonlóan mozgott a dollár kurzusa is: az amerikai fizetőeszköz 214,50-ig erősödött, majd gyors gyengülésbe váltott. Késő délután 213 és 213,50 forint között jegyezték a zöldhasút.
A másodlagos állampapírpiacon kismértékben emelkedtek a hozamok, a referenciaértékek éven túli lejáraton 3–5 bázisponttal emelkedtek, miközben éven belül 4–10 bázisponttal kerültek feljebb. A legnagyobb emelkedés a háromhónapos lejáraton következett be, itt tíz bázispontos emelkedés volt jellemző. Az öt- és tízéves államkötvények tegnapi aukcióján 7,84, illetve 7,37 százalékos átlaghozam alakult ki. Az ötéves papírokból az ÁKK a meghirdetett 45 milliárd forintos mennyiségnek megfelelő csomagot értékesített, miközben a 40 milliárd forint értékben felkínált tízéves kötvényekből csupán 26,3 milliárdnyit vettek meg a befektetők.
A forintpiacon az overnight kamat 7 százalékra nőtt, miközben a tomnext kamat 6,70/90 százalékra mérséklődött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet